به شهر جک پالت خوش آمدید - بزرگترین هایپرمارکت جک پالت در ایران

تلفن:

8700 4419  -   7800 4419 - 021

ایمیل:

shahrejackpallet@gmail.com

مقالات شهر جک پالت

مقالات شهر جک پالت را در این قسمت مطالعه فرمائید

جک پالت چیست

جک پالت یکی از مهم ترین دستگاه ها در زمینه تجهیزات انبارداری می باشد که برای جابه جایی، حمل و نقل، بلند کردن ابزار های گوناگون در مکان هایی مختلف نظیر انبار، فروشگاه، کارخانه، سردخانه و یا هر جایی که نیاز به جابه جایی بار و پالت را دارند (جابجایی پالتها از درون تریلر) استفاده می گردد.
این محصول پر کاربرد دارای انواع مختلف از لحاظ ظرفیت، کاربرد، جنس و … می باشد که بر اساس نیاز و محیطی که می خواهید در آن استفاده کنید، قابل انتخاب است.
اولین مرحله از خرید جک پالت آشنایی شما با انواع این دستگاه می باشد تا نوع مناسب را بتوانید برای انبار خود انتخاب کنید.
جک پالت ها قیمت ارزان تری نسبت به سایر تجهیزات انبارداری از قبیل لیفتراک، استاکر و … را دارند و در دو نوع دستی و برقی می باشد.
جک پالت دستی ارزان ترین و ساده ترین نوع می باشد که تا ظرفیت 5 تن را می تواند جا به جا کند. توجه به این نکته ضروری است که با جک پالت ها فقط می توانید عمل جا به جایی پالت را انجام دهید و ارتفاعی به پالت شما نمی دهد.
جک پالت ها از یک بدنه محکم و یک پمپ هیدرولیکی تشکیل شده اند و از طریق پمپاژ دسته به بالا و پایین عمل می کند. این دستگاه باید توسط اپراتور کنترل شود به صورتی که دوشاخک در زیر پالت قرار گیرد و با پمپاژ کردن دسته، بار به سمت بالا می آید و در محل مورد نظر ارتفاع را پایین می آورید و می توانید بار را تخلیه کنید.
معمولا جک پالت ها برای حرکت دادن وسایل های سنگین به کار می روند و محصولات را از نقطه ای به نقطه ی دیگر بدون هیچ دردسری جابه جا می کنند.
نام های دیگری که برای جک پالت استفاده می شود عبارتند از پالت تراک، پالت بر، پالت پمپ، پالت جک، گاری پمپی و یا لیفتراک دستی.
شهر جک پالت یکی از تولیدکنندگان و واردکنندگان انواع جک پالت در ایران می باشد و با توجه به خرید و واردات برندهای معتبر جک پالت دستی از کارخانه سازنده بدون واسطه، قیمت جک پالت این مجموعه با توجه به کیفیت بسیار بالای آن بسیار مناسب می باشد.

اصول کار جک پالت اصول کار جک پالت اصول کار جک پالت اصول کار جک پالت اصول کار جک پالت اصول کار جک پالت

جابجایی و بالا بردن جک پالت توسط یک اهرم یا دسته می باشد. در قسمت بالای این اهرم دستگیره کوچکی قرار داده شده که مخصوص خارج کردن روغن هیدرلیک از پمپ می باشد که این امر موجب پایین آمدن شاخک های دستگاه می شود.
چرخهای جلو که در زیر و انتهای شاخکها قرارگرفته اند، از طریق محور انتقال به سیلندر جک مرتبط هستند. درلحظه ای که جک هیدرولیک از طریق بالا و پایین کردن اهرم مخصوص بالا می رود، این ارتباط باعث فشار چرخها رو به پایین شده و درنهایت باعث حرکت عمودی و رو به بالای شاخکهای دستگاه می شود. این عمل تا زمانی که بار از روی زمین بلند شود ادامه دارد. با قرار دادن شاخکهای جک پالت زیر پالت آن را تا ارتفاع کافی بالا می بریم و به مکان مورد نظر انتقال می دهیم.
شهر جک پالت یکی از تولیدکنندگان و وارد کنندگان انواع جک پالت در ایران می باشد که با خرید این محصول از شهر جک پالت می توانید از گارانتی و خدمات پس از فروش دستگاه ها و کیفیت بالا بهره ببرید.

در تصویر قسمت های اصلی و استاندارد تشکیل دهنده یک جک پالت نشان داده شده است:


جک پالتها که بعنوان های پالت تراک و پمپ تراک نیز شناخته شده اند، وسیله ای است که برای بالابردن و جابجایی پالت ها به کار می روند.
چرخ های جلویی درون انتهای شاخک قرار گرفته است و با جک هیدرولیک بالا برده می شوند، شاخک ها از طرف عمودی از چرخ های جلویی جدا شده اند.
پالت فقط به اندازه ای از کف بلند شده است تا عمل انتقال انجام شود. نیروی حمل و بارگیری و تخلیه جک پالت دستی از طریق فرد انجام می شود.
شهر جک پالت یکی از تولیدکنندگان و وارد کنندگان انواع جک پالت در ایران می باشد که با خرید این محصول از شهر جک پالت می توانید از گارانتی و خدمات پس از فروش دستگاه ها و کیفیت بالا بهره ببرید.

قسمتهای اصلی جک پالت

5 نکته کلیدی هنگام خرید جک پالتهمان طور که می دانید جک پالت از پر کاربردترین تجهیزات انبارداری می باشد که با توجه به انواع مختلف آن مشتری گاها نمی داند کدام مورد با نیاز آن سازگاری دارد.
به چه مواردی برای خرید توجه کنیم ؟
طول شاخک
جک پالتها دارای طول های شاخک متفاوتی می باشند.
قبل از خرید جک پالت اطمینان حاصل کنید که جک پالت شما دارای طول مناسبی است.
جک پالت ها معمولا به دو دسته شاخک کوتاه و شاخک بلند تقسیم می شوند. نوع هایی با شاخک های بلندتر به فضای بیش تری برای دور زدن نیاز دارند و شما باید این مساله را در نظر بگیرید. بعضی از شاخک ها هم خیلی کوتاه هستند و ممکن است همه پالت ها را ساپورت نکنند و پالت بر روی آن ناپایدار باشد و بیافتد، پس به ابعاد پالت شما هم بستگی دارد.
ظرفیت باربری
هر جک پالت قادر به حمل تنها ظرفیت مجاز خود دستگاه می باشد.
ظرفیت باربری از مهم ترین مواردی است که قبل از خرید باید درمورد آن بپرسید. در صورتی که بار بیشتری را نسبت به ظرفیت جک پالت حمل کنید، دستگاه خراب می شود و یا باعث شکستگی آن می شود، همچنین خطرات ایمنی قابل توجهی را برای اپراتور دارد، پس حتما جک پالت را با ظرفیتی که نیاز دارید تهیه کنید.
وزن کل دستگاه
.برای خرید جک پالت به وزن خود دستگاه هم توجه کنید
وزن دستگاه نیز از موارد مهمی است که باید به آن توجه کنید مخصوصا وقتی در داخل کانتینر و یا وسایل باربری می خواهید از آن استفاده کنید.
توانایی بالابری/کاهش ارتفاع
اگر نیاز دارید که بار را بالا ببرید اطمینان حاصل کنید که جک پالت این ارتفاع را برای شما فراهم می کند. ظرفیت جک پالت هم به این ارتفاع همیشه وابسته است و حداقل ارتفاع آن را حتما چک کنید تا دقیقا با نیاز درخواستی شما یکی باشد.
چرخ جک پالت
انتخاب نوع صحیح چرخ جک پالت مساله مهمی است.
برای عملکرد صحیح جک پالت انتخاب صحیح چرخ، مساله خیلی مهمی است. چرخ های با کیفیت هم چنین از کفپوش شما نیز محافظت می کنند، پس در انتخاب آن دقت کنید.
همچنین برای تهیه، مشاوره و بررسی دقیق جک پالت ها، می توانید با کارشناسان مجرب مجموعه شهر جک پالت تماس بگیرید تا امکان مقایسه برای شما فراهم گردیده و لذت یک خرید خوب را تجربه کنید.

5 نکته کلیدی هنگام خرید جک پالت

با تفاوت انواع جک پالت آشنا شویدجک پالت استاندارد:
جک پالت استاندارد متداول ترین نوع جک پالت می باشد که دارای ظرفیت 500 کیلوگرم الی 5000 کیلوگرم می باشد و بسته به نیاز، ظرفیت مورد نظر خود را می توانید انتخاب کنید. طول شاخک و فاصله بیرونی شاخک ها از موارد مهمی است که باید با توجه به ابعاد پالت خود برای انتخاب دستگاه به آن توجه کنید.

جک پالت استیل/ گالوانیزه:
جک پالت استیل/ گالوانیزه با ظرفیت 2500 کیلوگرم برای محیط های کاملا بهداشتی و دارویی با جنسی متفاوت از جک پالت های استاندارد می باشد.

جک پالت توزین دار:
جک پالت توزین دار زمانی استفاده می شود که شما بخواهید علاوه بر جابه جایی پالت، وزن بار را هم مشاهده کنید، این نوع وزن بار را تا 2000 کیلوگرم به پوند و کیلوگرم بر روی صفحه نمایش روی دستگاه نشان می دهد و در دو نوع توزین دار معمولی و توزین دار با جنس استیل می باشد. حتی مدل هایی از این جک پالت دارای پرینتر است تا اطلاعات وزن بار یا پالت را برای شما پرینت بگیرد. این دستگاه به راحتی با برق شهری شارژ می شود و از صفحه ضد ضربه آن با آسایش کامل در انبار می توانید استفاده کنید.

جک پالت قیچی:
همان طور که می دانید جک پالت ها تنها برای جابه جایی بار در انبار استفاده می شود و ارتفاعی به بار شما مانند استاکرها برای قفسه چینی نمی دهند، اما جک پالت با ارتفاع بالا (قیچی) یکی از دسته بندی ها می باشد که به صورت استثنا ارتفاعی بیش تر از 20 سانتی متر را برای شما ممکن می سازد، در واقع تا ارتفاع 80 سانتی متر بالا می رود و برای برداشتن بار از روی وانت به راحتی می توانید از این نوع استفاده کنید. به این نکته باید توجه کرد که این جک پالت وقتی در ارتفاع می باشد قابل حرکت دادن نیست، ابتدا به محل مورد نظر برده و با استفاده از دسته به آن ارتفاع می دهید، سپس پالت را بر روی آن قرار داده سپس ارتفاع را به حداقل می رسانید تا بتوانید آن را جابه جا کنید.

جک پالت خاص
گاهی در انبارها نیاز به جک پالت خاص می باشد که در دسته بندی های دیگر یافت نمی شود برای مثال نیاز به جک پالتی است که دارای تکیه گاه باشد تا هنگام جابه جایی، بار نیافتد یا نیاز به دستگاهی مخصوص جابه جایی بارهای مدور به جای پالت است و یا جک پالتی که به راحتی در سطوح غیر صاف و هموار حرکت کند و یا مجهز به سیستم ترمز جهت متوقف نمودن در مسیرهای شیب دار و یا جک پالتی که طراحی شده باشد برای جابجایی بارهای طویل در راهروهای باریک.
برای این موارد 5 دسته بندی با تکیه گاه، بارهای مدور، سطوح ناهموار، ترمزدار و جک پالت با حرکت متقاطع قرار دارد، که می توانید بر اساس نیاز خاص خود از آن ها استفاده کنید.
برای تهیه، مشاوره و بررسی دقیق جک پالت ها، می توانید با کارشناسان مجرب مجموعه شهر جک پالت تماس بگیرید تا امکان مقایسه برای شما فراهم گردیده و لذت یک خرید خوب را تجربه کنید.

با تفاوت انواع جک پالت آشنا شوید

کدام چرخ جک پالت دستی مناسب تر است؟جک پالت یکی از متداول ترین تجهیزات انبارداری می باشد که دارای انواع مختلفی از نظر نوع شاخک، ظرفیت،حداقل ارتفاع و … می باشد. هم چنین این نوع دستگاه دارای چرخ های مختلفی است که توانایی ها و نقاط قوت متفاوتی را به دستگاه می دهند. انتخاب چرخ نامناسب ممکن است باعث ایجاد تصادف یا حوادث در محل کار و یا ایجاد سر و صدا برای کارگران و مردم شود.
چرخهای پلی اورتان و نایلون دو نوع از متداول ترین چرخ هایی می باشند که برای این جک پالت ها استفاده می شود، این دو نوع دارای توانایی های کاملا متفاوتی می باشند و حتما لازم است که قبل از انتخاب آن ها مزایا و معایب هر دسته را درک کرد.
چرخ پلی اورتان یا پی یو
چرخ پلی اورتان یکی از متداول ترین چرخ هایی می باشد که برای جک پالت استفاده می شود. این نوع چرخ دارای مزایای سودمند بسیاری در محیط های کاری مشخص است. یکی از مهم ترین مزایای آن بی صدا بودن این چرخ ها است و بیشتر در محیط هایی که عموم مردم حضور دارند مانند سوپرمارکت ها، مغازه ها و … مناسب است و آلودگی صوتی برای دیگران ایجاد نمی کنند.
این نوع چرخ هم چنین برای سطح هایی صاف و صیقلی مورد استفاده قرار می گیرد در واقع یک عملکرد بی صدا و روان بر روی سطوح مناسب را دارد، هم چنین در برابر اسید/قلیایی، سایش و بیشتر مایعات مقاوم است. در دمای بین (20-) درجه سانتی گراد تا (50) درجه سانتی گراد می توانید از این نوع استفاده کنید.
چرخ نایلون
چرخ نایلونی نوع دیگری می باشد که در مورد آن می خواهیم صحبت کنیم، در واقع به صورت کلی می توان گفت این نوع، مناسب برای پشت صحنه می باشد و برای محیط های سخت و شرایط نامطلوب بسیار مناسب می باشد. آن ها در محیط های کارگاهی مثل معادن، اسکله ها و … که امکان خوردگی وجود دارد، عملکرد عالی دارند و مقاوت بالایی در برابر سایش نسبت به دسته قبلی که بیان کردیم دارد، حداقل روانکاری را در طول عمر خود نیاز دارد و در برابر بیشتر مایعات مقاوم است. در دمای بین (8) تا (80) درجه سانتی گراد قابل استفاده می باشد و بنابراین در جاهایی که دمای پایین تر دارند توصیه نمی شود اما در صورتی که محیط دارای سطح مناسب باشد می توانید از چرخ پلی اورتان در دمای کم استفاده کنید.
همچنین برای تهیه، مشاوره و بررسی دقیق جک پالت ها، می توانید با کارشناسان مجرب مجموعه شهر جک پالت تماس بگیرید تا امکان مقایسه برای شما فراهم گردیده و لذت یک خرید خوب را تجربه کنید.

جک پالت استیل و گالوانیزه چیست؟تصور بیشتر مردم این است که جابه جایی پالت ها و مواد سنگین در محیط های کثیف و انبارهای بدون ظاهر انجام می شود. اما حقیقت این است که جابه جایی مواد سنگین گاهی نیاز به این دارند که در محیط هایی تمیز انجام شوند.
یک جک پالت استیل و ضد زنگ می تواند این نیاز را برآورده کند و در محیط های زیر کاربرد دارد:
محیط های سرد
محیط های شیمیایی خورنده
محیط با دمای کم تر از 10 درجه فارنهایت
محیط هایی که نیاز به شست و شوی مکرر دارد
محیط های غذایی
محیط های دارویی و پزشکی
جک پالت استیل ضدزنگ هزینه بالاتری در مقایسه با جک پالت های معمولی دارد، در صورتی که نیاز به جابه جایی در محیط های کاملا بهداشتی دارید باید حتما این نوع را خریداری کنید.
مدل های دیگر مثل جک پالت گالوانیزه نیز وجود دارد که می توانید با هزینه کم تر از جک پالت استیل آن ها را خریداری کنید.

تفاوتهایی که جک پالت استیل با جک پالت گالوانیزه دارد به شرح زیر است:
هنگام ساختن فولاد گالوانیزه یک ورق فولاد کربنی و روی پوشش داده می شود که ضد زنگ و ضد خوردگی می باشد.
هنگام ساختن استیل، فولاد ذوب شده استیل و کروم پوشش داده می شود که ضد زنگ می باشد.
در واقع جک پالت استیل کلا از جنس استیل ضد زنگ می باشد اما جک پالت گالوانیزه جنس ورقش مثل جک پالت های معمولیه فقط روی آن را پوشش گالوانیزه می دهند.
جک پالت گالوانیزه در صنایع لبنی و صنایع تبدیلی مثل تولید تن، کنسرو و ترشیجات استفاده می شود و جک پالت های استیل بیشتر در داروسازی ها استفاده می شود.
شهر جک پالت یکی از تولیدکنندگان و وارد کنندگان انواع جک پالت در ایران می باشد که با خرید این محصول از شهر جک پالت می توانید از گارانتی و خدمات پس از فروش دستگاه ها و کیفیت بالا بهره ببرید.

آیا جک پالت کارکرده را برای انبار خود انتخاب کنیم؟سوالی که در زمان خرید جک پالت پیش می آید این است که آیا برای انبار خود به یک جک پالت نو نیاز داریم و یا این که جک پالت کارکرده برای نیاز ما مناسب تر است؟ در واقع این سوالی نیست که بتوانید به طور کلی به آن جواب دهید و دستگاه خود را خریداری کنید بلکه باید آگاهی کامل از تمام زوایای این دو دسته داشته باشید تا انتخابی مناسب را برای انبار خود انجام دهید.
جک پالت به طور کلی به دو دسته “دستی” و “برقی” تقسیم می شود. جک پالت دستی شاید در نگاه اول تکنولوژی ساده ای داشته باشد اما نکات و شرایط نگهداری زیادی دارد که باید به آن ها توجه کرد.
یکی از موارد مهم روغن کاری پمپ هیدرولیک است تا بلبرینگ و دیگر قطعات در شرایطی ایده آل کار کنند این کار باید در فواصل زمانی به صورت منظم انجام شود، ولی آیا هنگامی که یک دستگاه کارکرده خریداری می کنید می توانید از شرایط نگهداری مطلع شوید، مطمئنا شما آگاهی از این مورد نخواهید داشت. هم چنین نوع روغنی که برای این کار استفاده می شود از موارد مهمی است که در طول عمر دستگاه باید به آن توجه کرد و از شرکتی که دستگاه از آن جا خریداری شده است، مارک روغن باید پرسیده شود.
جک پالت کارکرده به طور حتم دارای چرخ های کارکرده می باشد که شما نمی دانید آیا استفاده از آن ها در سطوح صاف رعایت شده است یا خیر؟ همان طور که می دانید جک پالت ها دستگاه هایی هستند که باید از آن ها در سطوح صاف و داخل سالن استفاده کرد و تنها یک مورد از جک پالت ها با چرخ هایی بزرگ برای سطوح ناهموار تعبیه شده است.
به شما توصیه می کنیم که اگر یک جک پالت کارکرده تهیه کردید حتما چرخ های جدیدی برای آن تهیه کنید، زیرا چرخ های آسیب دیده عملکرد و عمر دستگاه را پایین می آورد.
جک پالت نو دارای گارانتی و خدمات پس از فروش از سمت فروشنده جک پالت می باشد که شما با اطمینان خاطر می توانید آن را خریداری کنید، اما در زمان خرید دستگاه دست دوم این مزیت را از دست می دهید و در صورتی که مشکلی برای دستگاه پیش بیاید نمی توانید از آن استفاده کنید.
استفاده کنندگان جک پالت گاهی اوقات ظرفیتی بیشتر را بر روی دستگاه قرار می دهند که در طولانی مدت باعث آسیب به مکانیسم پمپ هیدرولیک که دستگاه با آن کار می کند می شود.
به طور کل می توانیم بگوییم در صورت خرید دستگاهی غیر نو، درست است که هزینه ای پایین تر را می دهید اما نسبت به شرایط نگهداری اطلاعاتی دقیق را ندارید و گاها شاید در ظاهر دستگاهی نو خریداری کنید اما شاید به درستی از آن استفاده نشده باشد و عمری کم تر از پولی که شما بدهید داشته باشد.
شهر جک پالت یکی از تولیدکنندگان و واردکنندگان انواع جک پالت در ایران می باشد و با توجه به خرید و واردات برندهای معتبر جک پالت دستی از کارخانه سازنده بدون واسطه، قیمت جک پالت این مجموعه با توجه به کیفیت بسیار بالای آن بسیار مناسب می باشد.

آیا جک پالت کارکرده را برای انبار خود انتخاب کنیم؟

نکات ایمنی کار با جک پالتدر زیر به نکات ایمنی کار با جک پالت به طور کامل می پردازیم که باید قبل از شروع به کار با این دستگاه با این موارد آشنایی کامل داشته باشید.
1- قبل از بررسی وضعیت جک پالت، از به کار بردن آن خودداری فرمایید، توجه ویژه ای به چرخ ها، دستگیره، شاخک و پایین برنده و ترمزها در صورت وجود داشته باشید. از به کار بردن جک پالت های معیوب و آسیب دیده خودداری کنید. بدون آموزش و اجازه تعمیر، اقدام به تعمیر جک پالت ننمایید.
2- جک پالت را فقط برای موقعیت های عملیاتی که برای جک پالت تعیین شده به کار ببرید. هیچ قسمتی از بدن خود را روی جک و مکانیسم بالابر و زیر شاخک یا بار قرار ندهید. از جابه جایی افراد با آن بپرهیزید.
3- از جابه جایی بارهای ناپایدار و با نقاط اتکای سست بپرهیزید. هنگام حمل اجسام بلند، طویل و عریض برای جلوگیری از آسیب دیدگی بار، واژگون شدن دستگاه و تصادم با افراد مجاور از محافظ های مخصوص استفاده کنید.
4- بیش از حد مجاز بارگیری نکنید. برای اطلاعات ظرفیت حمل، پلاک ظرفیت را چک کنید. بارگیری بیش از حد مجاز ممکن است باعث عملکرد ناصحیح جک پالت شود.
5- ظرفیت جک پالت بر مبنای باری که به صورت یکسان توزیع شده باشد و مرکز ثقل آن در نقطه وسط طول شاخک جک پالت باشد محاسبه می گردد.
6- اطمینان حاصل کنید که طول شاخک با طول پالت هماهنگ باشد.
7- شاخک ها را موقعی که از دستگاه استفاده نمی کنید در پایین ترین حالت قرار دهید.
8- جک پالت برای عملیات های حمل عمومی در سطوح مسطح، تراز و سخت طراحی گردیده است اگر با سطوح شیب دار مواجه هستید باید ترمز (که یکی از امکانات انتخابی می باشد) سفارش بدهید و یا در صورت مواجه شدن با موقعیت اضطراری باید از اهرم پایین آورنده استفاده کنید و جهت متوقف کردن به اندازه ای پایین بیاورید که بار روی زمین قرار بگیرد. اگر جک پالت به همین صورت متوقف شد باید مواظب باشید هیچ قسمت از بدن شما نزدیک و یا زیر بار قرار نگیرد.
توجه به این نکته ضروری است که از جک پالت برای حمل بارهای سنگینی که به آسانی در سطوح شیبدار توسط اپراتور قابل کنترل نیستند استفاده نشود.
از آن جایی که این جک پالت به صورت دستی عمل می نماید بنابراین اشخاصی که از قدرت بدنی لازم جهت حمل جک پالت با بار را ندارند، از به کار بردن این وسیله جدا خودداری کنند.
شهر جک پالت یکی از تولیدکنندگان و وارد کنندگان انواع جک پالت در ایران می باشد که با خرید این محصول از شهر جک پالت می توانید از گارانتی و خدمات پس از فروش دستگاه ها و کیفیت بالا بهره ببرید.

همه چیز در مورد شرایط نگهداری از جک پالتجک پالت دوام و تطبیق پذیری بالایی را به صورت همزمان فراهم می کند. به همین دلیل یکی از پرکاربردترین دستگاه ها در زمینه تجهیزات انبارداری می باشد، به منظور جلوگیری از ایجاد اختلال در تجارت و نگهداری از تجهیزات در وضعیتی مناسب به شما یک روال تعمیر و نگهداری از جک پالت را پیشنهاد می کنیم، که به شما کمک می کند گرفتار عیب و نقص در دستگاه نشوید، البته این مسائل به دلیل دوام بالای دستگاه کم پیش می آید اما از مسائل مهمی است که باید به آن برای عمر طولانی دستگاه خود توجه کنید.
پر کردن روغن در جک پالت یا پمپ هیدرولیک آن
جابه جایی بارهای سنگین بدون استفاده از این دستگاه غیر ممکن است و این دستگاه به کمک پمپ هیدرولیک بالابری بار را انجام می دهد و این پمپ از روغن هیدرولیک برای انتقال فشار مورد نیاز برای بالابری بار استفاده می کند. بخشی از نگهداری جک پالت، بررسی روغن هیدرولیک برای اطمینان از قرار گرفتن در سطح مناسب می باشد. نحوه پر کردن روغن از مطالبی است که باید در این زمینه یاد بگیرید که در ادامه به شرح آن می پردازیم.

هیدرولیک

1) گام اول:
جک پالت مورد نظر را کافی است در یک سطح صاف و سخت قرار دهید و دسته کنترلی آن را به حالت پایین منتقل کنید تا شاخک ها به پایین ترین حالت باشند.
2) گام دوم:
با استفاده از پیچ گوشتی سر صاف پلاگین و واشر محل مخزن روغن هیدرولیک را باز کنید. در صورتی که اطلاع ندارید کجاست به دفترچه دستگاه هم می توانید مراجعه کنید.
3) گام سوم:
با استفاده از قیف روغن هیدرولیک را وارد دریچه مخزن کنید و سطح را بررسی کنید و بیش تر از حد مجاز نریزید.
4) گام چهارم:
با استفاده از دسته جک پالت دو سه بار پمپ کنید تا روغن وارد پمپ هیدرولیک شود.
5) گام پنجم:
گام 3 و 4 را چند بار تکرار کنید تا این که سطح روغن در پایین دریچه مخزن پایدار شود.
6) گام ششم:
پلاگین و واشر مخزن روغن هیدرولیک را در جای خود قرار دهید و با استفاده از پیچ گوشتی مسطح آن را محکم پیچ کنید و هر گونه روغن اضافی را روی مخزن هیدرولیک با دستمال پاک کنید.
نکات مربوط به بازرسی واحد هیدرولیک
در ابتدا باید خارج واحد هیدرولیک برای نشتی روغن بررسی شود سپس خود واحد هیدرولیک یا همان پمپ هیدرولیک بررسی شود، برای انجام این کار بار یا پالت باید بر روی جک پالت قرار گرفته شود و سپس آزمایش انجام شود. روال کار به این صورت است که بار سنگینی را بر روی جک پالت قرار می دهید اما توجه داشته باشید که از حداکثر ظرفیت مجاز خارج نشود، سپس اجازه می دهید برای 15 تا 20 دقیقه به همان حالت با بار باقی بماند. از این طریق به سرعت می توانید عملکرد دستگاه خود را اندازه گیری کنید. هم چنین در صورتی که نشتی روغن داشت آن را بررسی کنید، نوع روغنی هم که برای پمپ هیدرولیک استفاده می کنید بسیار مهم است که نوع آن را باید از شرکت فروشنده جک پالت بپرسید. به این نکته هم توجه کنید که از روغن خودرو یا روغن ترمز برای پمپ هیدرولیک استفاده نکنید.
مشکلات به وجود آمده با پمپ هیدرولیک جک پالت

جک پالت قادر به بلند کردن بار نیست:
گرفتاری هوا در پمپ هیدرولیک: برای حل این مشکل دسته را در وضعیت خلاص قرار دهید، سپس به صورت دستی دسته را به سرعت بین 5 تا 10 بار و یا برای مدت زمان 15 دقیقه بالا و پایین ببرید(پمپ کنید) یا تا زمانی این کار را انجام دهید که مشکل برطرف شود.
جک پالت بعد از بلند کردن بار پایین می آید:
اگر بعد از این که جک پالت (پالت تراک) را بالا می برید به سرعت پایین می آید یا این که جک پالت با بار بالا نمی رود و بدون بار بالا می رود دریچه هیدرولیک را باز کنید و اجازه دهید روغن و ناخالاصی ها بیرون بیاید.
جک پالت قادر به حرکت کردن نیست:
چرخ جک پالت آسیب دیده است: سعی کنید چرخ را جدا کنید و آن را مجددا وصل کنید و مطمئن باشید چرخ متناسب با دستگاه است و مانعی برای حرکت آن وجود ندارد در صورتی که هم چنان مشکل پابرجا بود حتما چرخ را تعویض کنید.
جک برای پایین آوردن بار به مشکل می خورد:
دستگاه را به دقت بررسی کنید به دنبال هر گونه مشکلات ساختاری به ویژه قطعات فریم دستگاه باشید. قطعاتی که هنگام بازرسی باید به دقت بررسی شود شامل: پیوند بالابری و میله فشار است. در صورتی که هر قطعه ای معیوب باشد باید به سرعت تعویض شود. به شما توصیه می کنم به مقاله “قسمتهای اصلی جک پالت” سری بزنید تا لیست کامل قطعات تشکیل دهنده دستگاه را مطالعه کنید و در صورت حل نشدن مشکل دستگاه خود با راه حل های بالا می توانید با ما تماس بگیرید.
شهر جک پالت یکی از تولیدکنندگان و وارد کنندگان انواع جک پالت در ایران می باشد که با خرید این محصول از شهر جک پالت می توانید از گارانتی و خدمات پس از فروش دستگاه ها و کیفیت بالا بهره ببرید.

همه چیز در مورد شرایط نگهداری از جک پالت

جک پالت دستی بهتر است یا جک پالت برقی؟در صورتی که شما تصمیم به خرید جک پالت گرفته اید اولین مساله ای که باید به آن توجه کنید این است که جک پالت دستی را انتخاب کنید یا جک پالت برقی؟ از آنجا که تفاوت قیمت بین این دو کاملا قابل توجه است، شما باید کاملا مطمئن شوید که انتخاب درستی را برای کاربردهای خاص خود در انبار انجام داده اید. در ادامه نکاتی به شما گفته می شود تا بهترین انتخاب را برای انبار خود داشته باشید.
اندازه تسهیلات
معمولا تسهیلات بزرگ تر نیاز به یک مدل الکترونیکی دارد به دلیل این که راحت تر در مسیر طولانی می تواند پالت ها را از یک سمت به سمت دیگر جابه جا کند، اما این نکته هم قابل توجه است که جک پالت برقی قابلیت مانور دادن در فضاهای کوچک را نیز دارد.
بودجه
اگرچه ممکن است بودجه زیادی را بابت خرید مدل الکترونیکی پرداخت کنید یا در صورت غیر نقد بودن چندین ماه طول بکشد تا هزینه را تسویه کنید، اما قبل از انتخاب نوع مورد نیاز خود به فاکتورهای زیر توجه کنید:
بودجه اولیه خرید: بسته به بودجه شما آیا شما پول برای خرید قطعه گران تر از تجهیزات را دارید یا بودجه شما تنها محدود به خرید دستگاه می باشد؟
هزینه تعمیر و نگهداری: احتمالا هزینه تعمیر و نگهداری در جک پالت های برقی بیش تر از خرید قطعه می باشد.
مدیریت زمان: مدل های الکترونیکی این امکان را به شما می دهد که سریع تر از جک پالت های دستی پالت ها را جابه جا کنید و در هزینه های کار خود صرفه جویی کنید.
تعداد جک پالت های مورد نیاز: شما می توانید چند جک پالت دستی با هزینه یک مدل برقی خریداری کنید.
مزایا و معایب جک پالت دستی
جک پالت دستی معمولا در صنعت رایج تر و متداول تر می باشد، انواع مختلفی دارد.
ظرفیت نوع دستی بین 500 الی 5000 کیلوگرم می باشد.
مزایای جک پالت دستی:
هزینه کمتر: هزینه خرید بسیار مناسب تر از نوع برقی می باشد به همین دلیل در بسیاری از تسهیلات و صنایع نوع دستی یافت می شود.
کار مستحکم: جک پالت محکم و قابل اعتماد است، بخاطر طراحی قوی و محکم نگه داری از آن در طولانی مدت ساده تر است.
هزینه تعمیر و نگه داری پایین: اجزاء الکتریکی ندارد بنابراین هزینه نگه داری از آن کم تر و مناسب تر است و با توجه به طراحی ساده با پیچیدگی کم تعمیرات اغلب در زمان کم تری نسبت به جک پالت برقی انجام می شود و زمان زیادی برای ردیابی قسمت های مختلف آن نیاز ندارید.
قابل سفارشی سازی شده: می توانید به راحتی با انواع مختلف طول و عرض شاخک، ارتفاع بالا و پایین رفتن شاخک ها و نوع جنس بدنه برای محیط خشک، مرطوب و … آن را خریداری کنید. در واقع دارای دسته بندی های مختلفی بر اساس نیاز مشتری می باشد.
معایب جک پالت دستی:
قابلیت مانور دادن سخت تر:
به دلیل این که به صورت دستی باید با آن کار کرد قابلیت مانور دادن با آن سخت تر می باشد.
فشار فیزیکی:
فشار کار فیزیکی بیش تری بر روی کارگران نسبت به جک پالت برقی می باشد.
حداکثر وزن قابل حمل توسط مدل دستی 5 تن می باشد اما مانور دادن با آن وزن سخت می باشد.

مزایا و معایب جک پالت برقی
نسخه کاملا اتوماتیک جک پالت دستی می باشد.
مزایای جک پالت برقی:
فشار فیزیکی کم تر:
این نوع جک پالت برقی می باشد و دارای بالابرهای شاخک قدرتمند می باشد و در نتیجه فشار خیلی کم تری بر روی کارگرانی که از آن استفاده می کنند می باشد.
افزایش بهره وری:
از آن جا که الکتریکی می باشد به راحتی شاخک ها بالا و پایین می رود و جابه جایی با سرعت بیشتر انجام می شود در نتیجه بهره وری در انبار شما افزایش می یابد.
بارگیری سنگین تر:
از آن جا که از نیروی برق باطری برای حرکت استفاده می کند مساله ای با کارگران برای جابه جایی های سنگین ندارید و به راحتی دستگاه برای شما سنگین تر کار می کند و جابه جایی ها در وزن بالاتر با سرعت بیشتر از دستی انجام می شود.

معایب جک پالت برقی:
گران تر:
هزینه خرید جک پالت برقی بسیار بالاتر از جک پالت دستی است اما با هزینه ای که از افزایش بهره وری در کار و سود خودتان به دست می آورید می توانید هزینه را پرداخت کنید.
تعمیر و نگه داری بیش تر:
این نوع می تواند با مشکلات تعمیر و نگهداری بیش تری مواجه شود. به دلیل پیچیدگی بیش تر، پول و زمان بیش تری صرف تعمیر و نگهداری از آن می شود.
متوقف شدن ناگهانی سخت:
از آن جا که برای جابه جایی پالت های بزرگ و سنگین طراحی شده اند، خیلی سخت است که دستگاه را به صورت سریع متوقف کنید.
آموزش بیشتر:
به دلیل پیچیدگی بیشتر دستگاه قبل از آمادگی به کار حتما باید آموزش هایی در خصوص نحوه کار با دستگاه و نکات ایمنی کار و … گذرانده شود.
همچنین برای تهیه، مشاوره و بررسی دقیق جک پالت ها، می توانید با کارشناسان مجرب مجموعه شهر جک پالت تماس بگیرید تا امکان مقایسه برای شما فراهم گردیده و لذت یک خرید خوب را تجربه کنید.

جک پالت برقی چیست و چه کاربردی دارد؟در این مقاله شما را با جک پالت برقی آشنا می کنیم تا بدانید که چه کاربردهایی دارد و چگونه می توان از آن استفاده کرد. این دستگاه برای جابه جایی پالت ها در انبار با ارتفاع بالابری حداقل استفاده می شود. بعضی از جک پالت های برقی دارای پلت فرم برای ایستادن اپراتور و حرکت کردن در انبار می باشد، در صورتی که این پلت فرم نباشد کاربر به صورت پیاده دستگاه را با فرمان کنترل می کند.
جک پالت یکی از رایج ترین و مهم ترین تجهیزات در امر تجهیزات انبارداری می باشد. جک پالت تنها به اندازه 20 سانتی متر بالا می آید تا در زیر پالت قرار گیرد و اپراتور با استفاده از دکمه های روی فرمان به راحتی جابه جایی را انجام می دهد.
مهم ترین مساله درمورد جک پالت های برقی نکات شارژ باطری می باشد که باید همواره شرایط نگهداری باطری را رعایت کنید. در جک پالت های برقی دستگاه را به مدت 8 ساعت داخل شارژ قرار می دهید و 8 ساعت می توانید از آن استفاده کنید. در هنگام خرید به نوع باتری که بر روی دستگاه می باشد توجه کافی داشته باشید و در صورتی که استفاده ای زیاد از دستگاه دارید می توانید از یک باتری اضافی استفاده کنید تا در زمانی که باتری اول در شارژ می باشد از باتری جایگزین استفاده کنید.